Попередження гострих кишкових інфекцій

 

23 січня 2020 року до нашої школи завітав провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Іванівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Россол Олександр Олегович.

Він провів з учнями 7-9 класів бесіду на тему "Гострі кишкові інфекції", під час якої ознайомив учнів з найбільш поширеними кишковими інфекціями, шляхами зараження людей ними та правилами запобігання інфекціям. 

 

Також Олександр Олегович провів учнями профорієнтаційну роботу щодо вступу на медичні спеціальності.


Всеукраїнський тиждень права в

Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

            Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів щорічно проводиться Всеукраїнський тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

       На початку Тижня бібліотекарем школи Тутовою Оксаною Вадимівною було проведено книжкову виставку юридичної літератури «Знати і поважати свої права»». Мета заходу полягала у сприянні розвитку в учнів правової культури та формуванні активної громадянської позиції.

           Вчителем  правознавства Лім Юлією Вікторівною проведено  з учнями 8 класу Всеукраїнський  урок  «Права людини», з нагоди проголошення  Загальної  Декларації прав людини. Під час проведення Всеукраїнського уроку акцентовано увагу на те, що основна мета нашої держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами.

           З учнями 9 класу вчителем Лім Юлію Вікторівною разом з  сільським бібліотекарем  Онопко Мариною Ігорівною проведено правознавчий брен-ринг «Знавці права». Захід було спрямовано на закріплення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів. Закінченням заходу став флешмоб «Обізнана молодь знає права, їх захищати готова вона!». Своїми різнокольоровими долоньками учні показали що вони знають свої права та готові розповісти всіх хто ще не знає.  

          Вищезазначені правові заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів до вивчення правознавства. Робота над формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.


Учитель року 2020

         У жовтні – листопаді 2019 року був проведений всеукраїнський конкурс «Вчитель року – 2020». Учасницею конкурсу від Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в номінації «Початкова освіта» стала вчитель початкових класів Мартиненко Альона Сергіївна.

          Відбувся конкурс в місті Генічеськ за участі представників Генічеського, Нижньосірогозького та Іванівського районів.

                   Конкурс проводився в два етапи:

               І етап І (зонального) туру було проведено 19 листопада 2019 року з наступних конкурсних випробувань: «Тестування з фахової майстерності», «Методичний експромт», «Практична робота».

       Після зазначених випробувань І етапу було проведено жеребкування – вибір класу, в якому буде проводитись інтегрований урок.

      26 листопада 2019 року в Генічеській гімназії в 4-а класі Мартиненко Альона Сергіївна провела інтегрований урок з природознавства і математики на тему: «Населення Землі. Додавання і віднімання багатоцифрових чисел».

             Учні класу легко йшли на контакт із вчителем, залюбки працювали з ним. А у вчителя  залишилися на згадку від маленьких здобувачів освіти незабутні враження…

 


       Голодомор 1932-1933 років - біль серця всієї України

        З метою поглибити знання учнів, про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено тематичний захід «Допоки пам'ять в серці не згасає», яку підготували і провели Кобець Ірина Володимирівна та Бардадим Наталія Миколаївна разом з учнями 8-9 класів. Учні розказали присутнім про кривавий злочин, здійснений урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території України. Це було продумане винищення нації.

        Для вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в Україні була оголошена хвилина мовчання. Всім присутнім була надана можливість переглянути відеосюжети документальних фільмів «Вбиті Голодомором - реальна кількість жертв та докази штучності», «Спогади очевидців». На заході виступили учні Коваленко Вікторія, Мацко Марина, Кобець Денис, Вишняков Сашко, Бойко Тетяна які познайомила учнів з свідченнями односельчан, які пережили голод в 1932 – 1933 роках, читали Книгу Пам’яті, закликали переосмислити минуле, щоб цінувати незалежність Української держави, любити свій народ. Наприкінці учні запалили свічки, поклали квіти до пам’ятника жертвам голодомору.

          Трагічні події  1932-1933 рр. вписали чорну й ганебну «славу» тоталітарної держави в життя українського народу навічно. Пам`ять про ті часи вкарбувалась у свідомість наших співвітчизників назавжди, вона болем проймає серця людей, є насправді невмирущою і передаватиметься з покоління в покоління.   


18 листопада – Європейський день захисту дітей

від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

              18 листопада 2019 року відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

         Любимівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів також приєдналася до відзначення цієї дати. Для учнів 7-8 класів було проведено урок-квест «Тест білборда та кохання в Інтернеті» щодо проблем секстингу – недитячого листування. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх суспільств. Це порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.

        Білборд-тест – це принцип спілкування в Інтернеті, який перед висвітленням будь-якої інформації передбачає відповідь на просте запитання «Чи готовий я побачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в мою школу?» Чесна відповідь самому собі на це запитання дасть можливість оцінити власні дії та не ділитися особистими фото/даними в мережі.

      В ході квесту учні переглянули та обговорили відео та історії, що описувалися у сюжеті квесту, ознайомились з небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, засвоїли правила безпечного спілкування, отримали уявлення про необхідні дії в разі підозри на виникнення онлайнгрумінгу чи сексторшину.

       Тема уроку та  форма його проведення сприяла активізації, жвавому обміну враженнями між учасниками. Яка поведінка має викликати підозру? Як убезпечити себе? На ці та інші питання учні отримали ґрунтовні відповіді. Та головне, підлітки засвоїли правила поведінки, які захистять їх під час спілкування в Інтернеті!


Тиждень безпеки дорожнього руху

             На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року,  затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 231-р, з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в школі з 11 по 17 листопада 2019 року було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

           Протягом тижня класні керівники 1-9 класів провели цикл виховних заходів з питань повторення знань з безпеки дорожнього руху у формі бесід, зустрічей, вікторин, конкурсів, творчих робіт, заочних подорожей, уявних мандрівок.

        Також були проведені бесіди з батьками учнів, з метою привернути їхню увагу до необхідності забезпечення захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.

                 А 15 листопада проведено єдиний національний урок «Безпечна країна».


Семінар «Від компетентного вчителя – до компетентного учня»

        Сьогодні в умовах суспільних трансформацій значно змінюються погляди на вчителя як носія культурно-історичної спадщини, загальнолюдських і національних цінностей. Педагог перестав бути для учнів єдиним джерелом знань, тому сучасний учитель має постійно здобувати й узагальнювати інформацію з різноманітних джерел і володіти технологіями її передачі у такий спосіб, щоб у учнів формувалися вміння продукувати нові знання, співставляти, систематизувати, використовувати їх у житті. У такого вчителя сформовані ті компетентності, які він здатен сформувати її у своїх вихованців.

                Так, 14 листопада на базі Любимівської загальноосвітньої школи проведено районний семінар на тему «Від компетентного вчителя – до компетентного учня» з метою ознайомлення із новітніми тенденціями щодо навчання, сучасними методами формування компетентностей в учнів в урочний і позаурочний час, із інноваціями відповідно до нових державних освітніх стандартів. У ході семінару були проведені відкриті уроки: в 1 класі, вчителем Гринцевич Оленою Вікторівною, яка працює за програмою Нової української школи з інтегрованого предмету «Я досліджую світ» на тему «Як отримати добрий результат», в 5 класі вчителями Загорською Анжелікою Олександрівною та Загорським Олегом Антоновичем інтегрований урок з української літератури та образотворчого мистецтва на тему «Іван Франко «Фарбований лис». Графіка» та в 9 класі вчителем Николиною Оленою Петрівною урок алгебри з використанням мультимедійної дошки на тему «Квадратична функція». Закінченням семінару був виступ агітбригади на тему «Молодь обирає здоров¢я».

         Протягом семінару вчителі обмінювалися думками, методикою викладання, що сприяло дружній атмосфері співпраці і порозуміння, вироблення вчителями рекомендацій, які допоможуть учителям забезпечити модернізацію освітнього процесу відповідного до Державних стандартів освіти.


Шануймо рідне слово!

             11 листопала 2019 року у Любимівській загальноосвітній школі I -III ступенів вчитель української мови та літератури Загорська Анжеліка Олександрівна із сільським бібліотекарем Онопко Мариною Ігорівною провели для учнів 5, 7, 8 класів цікавий мовознавчий конкурс ерудитів «Грамотність – запорука успіху людини».                                                                                                                                   

            «Не говори про українську мову, говори українською мовою! Цього буде досить», - саме такими словами розпочала захід Загорська Анжеліка Олександрівна. У конкурсі змагалися дві команди: «Оберіг» - учні 7 класу – Бардадим Ангеліна, Кобець Вікторія, Іванова Вікторія, Чакал Айше. «Дружба» - учні 8 класу – Гончарова Альона, Кобець Денис, Бойко Тетяна, Чабан Артем. Діти із задоволенням  виконували завдання різних турів з української мови і літератури. І ось останній тур! I місце зайняла команда «Дружба», а II місце – команда «Оберіг». Дякую всім,  хто долучився до нашого свята.                                     

              Борімося разом за чистоту рідного слова!                                                                                                                                                      


А пам'ять священна…

          З метою поглибити знання учнів з історії Другої світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів Іванівського району, виховання любові і поваги до історії країни, ветеранів і учасників війни в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено урок - пам’яті «А пам'ять священна…».

            Ведучі Кобець Денис, Бойко Тетяна  познайомили всіх присутніх з подіями, які відбувалися на території нашого Іванівського району під час Другої світової війни. На уроці був присутній Дорошенко Михайло Степанович, який став свідком цієї кровопролитної війни, також читалися спогади односельчан, які пережили цю страшну війну. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Це була трагедія. Її принесли з собою гітлерівські війська, які без жалю топтали нашу землю, палили міста і села, грабували, гнали в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам. Хвилиною мовчання віддали шану тим воїнам, які не повернулися з воєнних полів. Кращі учні Безверхня Катерина, Кот Лейла поклали квіти до пам’ятника воїнам односельчанам. 

               Так, герої не зникають. Вони передають наступним поколінням естафету своїх героїчних справ. Нехай проходять роки, але і сьогодні ми ніби чуємо їх голоси, які кличуть нас до боротьби за мир.


Осінній благочинний ярмарок

          Ось і завітала щедра осінь… З давніх давен люди відзначали свято осені, свято зібраного урожаю. Ось саме в таку осінню пору, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано і звезено в двори, сховане в комори, льохи і клуні, люди збирались на великий осінній ярмарок, щоб продати залишки виробленої продукції, обміняти на інший товар та й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними і ткацькими виробами... Чого тільки не було на тих ярмарках у незапам’ятні часи в Україні!

        У Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів стало вже традиційним проведення шкільного свята «Осінній ярмарок». Дуже весело і яскраво пройшов ярмарок 17 жовтня 2019 року. З неабиякою фантазією та завзяттям підійшли до організації заходу батьківський, учнівський та учительський колективи школи і цього року.  До підготовки свята вчителі залучили учнів 1-9 класів школи, їх батьків. Кожен клас представляв свій стіл з різноманітними дарами осені. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів. А поруч велася жвава торгівля печивом, булочками, пиріжками, варениками та тортиками. Усе це було зроблено власноруч учнями з мамами, татами, бабусями. Знайшлося на імпровізованих торгівельних лавах місце і для овочів та фруктів з власних садів та городів. Виручені кошти будуть направлені на благодійність.

      Метою цього шкільного свята є розширення світогляду про традиції,  звичаї та обряди українського народу, українського ярмаркування, виховання дбайливих господарів, національно свідомої особистості, патріотизму, формування бережливого ставлення до результатів праці, спонукання до творчої активності. Розвинення уяви та фантазії, співпраці учнів, сімей, педагогів і, взагалі, створення позитивних емоцій та гарного настрою в усіх учасників свята. Спільними зусиллями було створено справді святкову атмосферу з українськими народними піснями. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи. Ніхто не пішов із осіннього ярмарку без заряду позитивних емоцій та гарного настрою.  Азартність, професіоналізм, привітність продавців, посмішки покупців, жарти, пісні – це ще не весь перелік цікавинок Осіннього шкільного ярмарку-2019 !


Свято Дня вчителя в Любимівській загальноосвітній школі

        Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

       З нагоди Дня вчителя в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено свято «Вчитель – моє покликання» для вчителів району, вчителів-наставників.

        Свято розпочалося з театральної вистави, до гостей завітав сам бог Зевс та богиня Афіна. Далі учні виступили з привітальними віршами, танцями, піснями. В кінці свята учні школи подарували вчителям кульки у формі серця, а також Зевс нагородив Начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту Шикуленко Людмилу Іванівну лавровим вінком.

           Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники освіти від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

           Від імені учнів та вчителів школи хочемо побажати всім вчителям здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!


Challenge Fest в Любимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

            З метою залучення учнів до занять фізкультурою і спортом, пропагування здорового способу життя в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 24 вересня 2019 року проводився Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід Challenge Fest.

        Вчитель фізкультури Рюмін Володимир Вікторович у вступному слові розповів про мету заходу та історію його появи в Україні.

            Учні змагалися в показових естафетних змаганнях «Cool Games» з баскетболу 3х3 серед учнів 6-9 класів, з піонерболу серед учнів 6-7 класів, з волейболу серед учнів 8-9 класів, з міні-футболу серед учнів 6-9 класів та інших видів спорту.

       Також школярі взяли участь в спортивному флеш-мобі «JuniorZ».  По закінченню заходу команди переможців було нагороджено дипломами.

              Захід підвищив рухову активність, винахідливість у виконані вправ, вправність в різних змаганнях та зміцнив здоров’я в учнів. 


Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

        21 вересня 2019 року відбувся Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Метою цього заходу є об’єднання зусиль всього людства по вирішенню однієї з найбільш важливих проблем навколишнього середовища – проблеми неправильного поводження з відходами.

      Акція розпочалася в Новій Зеландії, пройшла через 24 годинні пояси і завершилася на Гавайських островах.

      Учні Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вирішили приєднатися до цієї акції, щоб привернути увагу суспільства до наявних проблем у сфері охорони довкілля та популяризувати екологічний спосіб життя.

        Разом з працівниками Управління Головного Каховського магістрального каналу учні взяли участь в акції «Я прибрав – твоя черга», під час якої прибирали сміття на берегах Каховського каналу. Також з метою формування в школярів екологічної культури було здійснено перегляд фільму «Я прибрав – твоя черга: змінимо майбутнє разом».

         Учні зрозуміли, що для того, щоб очистити природу від величезної кількості сміття, необхідні зусилля всього людства. Тож треба формувати національну культуру чистоти та дбайливого ставлення до навколишнього середовища. 


День Знань

в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

Найсвітліша дорога в світі —

 Це дорога до знань, до школи.

 Пам’ятайте це, любі діти,

 Не забудьте цього ніколи.

         День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві. Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

       Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників. Цього року для 10-ох першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

       Директор школи Кобець Юрій Дмитрович привітав всіх з чудовим святом Днем Знань, яке відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажав всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен з вас, за допомогою вчителів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

        Розпочався навчальний рік першим уроком - «Ти у мене єдина, Україно!». Зважаючи на сьогоднішні події в Україні, зміст даного твердження є необхідним для кожного свідомого громадянина нашої держави. В усіх класних колективах говорили про цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу, про історичну долю України, про героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни.

     Традиційно на святі були присутні гості директор ПСГП «Південне» Тиндюк Анатолій Кузьмич та сільський голова Николин Зіновій Степанович.

       У черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети.

       Всього, що вмієш, і всього, що знаєш, за плечима не носити. Не лінуйтеся і не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте свої таланти, творчість, здібності. Учіться бути мудрими, добрими і людяними. Виростайте справжніми людьми!


День захисту дітей

Хай буде дитинство щасливим!

 «Мені здається, що одна з найбільших удач

у житті людини - щасливе дитинство»

Агата Крісті

           У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії у листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу та оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

          З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 01 червня 2019 року у Любимівській загальноосвітній школі I-III було проведено захід «Хай буде дитинство щасливим!».

            На святі були присутні діти з Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Дружбівського навчально-виховного комплексу. Розпочали свято вчителі: Бардадим Наталя Миколаївна і Гринцевич Олена Вікторівна екскурсом у історію заснування свята. Запросили до подорожі ведучі – веселі клоуни: Коваленко Вікторія і Мацко Марина. Діти прийняли участь у веселій гімнастиці, спортивних іграх, захоплюючих естафетах.

      Під час заходу діти змагалися у різноманітних конкурсах: відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні задачі, розшифровували таємниці казок, демонстрували спритність у вправах з м’ячем.

          Перша станція «Спортивна». Веселу гімнастику проводить Карлсон – учениця 4 класу Онопко Анастасія. Гра «Хокей зі шваброю».

         Друга станція «Там на невіданих доріжках…». Цікавий виступ Пєчкіна – Чабана Артема – місцевий журналіст, із новин спеціаліст. А далі запальний танок «Чунга-чанга» дарує танцювальний колектив «Південні зірочки».

          Третя станція «Казкова». Цікаво, кого ж ми тут зустрінемо? По країні «Казковій» провела нас Червона Шапочка – Бойко Тетяна. Звучить пісня «Пісня про матусю» - Скрипець Софія. Далі була жартівлива інсценізація «Квітка та метелик».

       Четверта станція «Світлофор». Поліцейський Вишняков Олександр провів веселу естафету. Танцювальний колектив «Південні зірочки» подарував всім танок «Пеппі – довга панчоха».

             П’ята станція – «Фантазія». Казкові герої організували змагання «Повітряні кульки».

       Шоста станція «Умілі руки». Вчитель початкових класів Кобець Ірина Володимирівна провела майстер-клас з виготовлення сувеніру-подарунку.

            Сьома станція «Танцювальна». Папікян Аванес піснею «Вона як сонце» об’єднав всіх дітей до веселого танцю.

       А завершила наше свято привітальним словом начальник відділу освіти районної державної адміністрації Шикуленко Людмила Іванівна.

Ось ми і дочекались літа,

Перше червня – ваша втіха,

Бо цей день у всьому світі,

Приурочили вам, діти.


Останній дзвоник 2019 року

         31 травня 2019 року в Любимівській загальноосвітній школі проведено свято Останнього дзвоника.

         Останній дзвоник у школі - це день, коли перед довгоочікуваними літніми канікулами школярі востаннє сіли за парти. Це день радості та смутку водночас, адже для одних - це чергове закінчення навчального року, а для інших - ще одна сходинка до вступу у доросле життя.

        Розпочали урочисте свято із Державного Гімну України, який найгучніше підспівували учні початкової ланки. Після цього хвилиною мовчання віддали шану полеглим Героям за незалежність та цілісність України.

       На святі були присутні директор ПСГП «Південне» Тиндюк Анатолій Кузьмич та сільський голова села Любимівка Николин Зіновій Степанович.

        Прозвучали найкращі слова привітань від директора школи, гостей, учнів школи та випускників. Найкращі учні були нагороджені подяками та грамотами.

       Переможці районних та обласних змагань, конкурсів, олімпіад (Куртасанов Артур, Кобець Вікторія, Кобець Денис, Рюміна Олена, Папікян Аванес) розпорядженням голови Іванівської районної державної адміністрації були нагороджені грошовими преміями.

      Учасники конкурсу дитячого малюнку «Збережемо воду!» отримали подарунки (альбоми для малювання та олівці) від Управління Головного Каховського магістрального каналу.

     Свята Останнього дзвоника немає в жодному календарі, але живе воно в душі кожної людини, зіткане з учительського добра і щедрості, учнівської щирості і ніжності та наполегливої праці всіх мешканців шкільної країни.


День вишиванки

           Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Всесвітній День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Мета проведення свята – популяризація української культури і традицій.

        Учні та вчителі Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів також активно долучилися до святкування. Не перший рік у нашій школі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні та вчителі організували акцію «Одягни вишиванку».

       Діти, вчителі та працівники одягнули найбільшу гордість нашого народу – українську вишиванку. Королевою дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів. Ще до початку уроків по класних кімнатах створювалися світлиці «Із бабусиної скрині», де можна було побачити сімейні реліквії: сорочки, скатертини, рушники, картини і навіть вузлик з горішками, якими так люблять пригощати бабусі своїх внучат.

        Навчання розпочали тематичною лінійкою, приуроченою Дню вишиванки, на якій пригадали цікаві історичні факти про наш традиційний одяг, історію вишивки та українські традиції вишивання, розказували вірші, а на завершення учні 3 класу подарували для всіх присутніх пісню про вишиванку. По класах відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. А під кінець уроків всі зібралися на свято «Вишиванка моя, вишиванка», яке підготували і провели учні 6 та 9 класу.

      На завершення свята всі школярі, зібравшись на подвір'ї школи, робили цікаві фотосесії (конкурс «Найкраще фото у вишиванці»), та й провели вдалий патріотичний флешмоб - парад вишиванок.

      Гарний настрій не залишав територію школи протягом всього дня. І в пам’яті кожного міцно вкарбувалися слова вірша «А над світом, гляньте, а над світом Українська вишивка цвіте!». Адже українська вишиванка відома в цілому світі!


Тиждень безпеки дитини

         Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується.

           З метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я, популяризації основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді, розвитку в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя, виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів бажання допомогти, пропагування професії рятувальника у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 13 по 17 травня був проведений Тиждень безпеки дитини під девізом «Безпека – шлях до безпечного дитинства».

           Відповідно до тематики Тижня у школі були проведені заходи:

      - Виставка методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе»;

      - Участь у районному конкурсі агітбригад дружин юних пожежних;

      - День цивільного захисту з учбовою евакуацією;

      - Конкурс малюнків, газет, пам’яток та листівок;

      - Практичні заняття «Допоможи другу» на знання правил першої долікарської допомоги;

        Класні керівники провели виховні заходи: інформаційна хвилинка «Безпечність – запорука здоров’я», година спілкування «Мандрівка в Країну безпеки», ділова гра «Безпека руху велосипедиста», шоу – вікторина знавців правил дорожнього руху «Мій друг – дорожній рух», бесіда «Безпека під час грози, повені та інших стихійних лих», виховна година «Що я маю знати, щоб зберегти своє здоров’я».

     Проведена робота була комплексною і різноплановою. Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним і сюжетно-рольовим іграм.

        Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. Тому життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, адже навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.


Рятуємо життя – рятуємо Батьківщину

         З метою засвоєння учнями правил безпеки життєдіяльності, зацікавлення у створенні в школі дружин юних пожежних, формування навичок поведінки в надзвичайних ситуаціях, популяризації професії рятівника 13 травня 2019 року в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено фестиваль юних пожежників.

      Так учні 1-4 класів підготували виставку малюнків, а старшокласники оформили стіннівки «Безпека життєдіяльності». Цікавою і пізнавальною була вікторина: «Як ви знаєте попереджувальні знаки?».

      Яскраво виступила дружина юних пожежних «Екстремали» у складі учнів: Мацко Марина, Коваленко Вікторія, Рюміна Олена, Бойко Тетяна, Кобець Денис, Папікян Аванес. Учні готові вступити в двобій з пожежами, з ожеледицею, із суховіями, з обледенінням, з повенями, із суховіями, з надзвичайними ситуаціями.

       Пролунало заключне слово виступу дружини юних пожежних: «Хата – не ворог, коли не запалиш, то не згорить… Це лише печерні люди свідомо розводили в своїх кам’яних домівках вогнище. Вогонь вважається священним даром і його втрата прирівнювалася навіть до втрати життя. До вогню ставилися обережно та з повагою. Тому і про пожежі в печерах наскальні малюнки замовчують… Пам’ятайте! Вогонь - наш друг, але з ним треба вміти дружити!». А команда юних пожежних «Екстремали» захищатиме честь нашої школи на районному фестивалі дружин юних пожежних.


Святе, як хліб, моє рідне село

           Краю рідний! Дорога серцю земля батьків і прадідів наших, оспівані в піснях народних безмежні степи. Тут усе близьке і рідне нам, дороге кожному серцю. Україна! Золота, чарівна сторона.

           З метою залучення учнів до духовної спадщини свого народу, зацікавлення глибоким пізнанням історії свого народу, свого рідного села, його традицій та звичаїв до Дня пам’яті та примирення в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено свято «Святе, як хліб, моє рідне село».

          На свято були запрошені найстарші жителі села: учасник бойових дій Дорошенко Михайло Стефанович, вчитель Подзол Галина Костянтинівна, ветеран праці Мігуліна Лідія Василівна.

       Ведучі Бойко Тетяна та Кобець Денис познайомили всіх присутніх з історією нашого села, згадали односельців, які з зброєю в руках захищали нашу країну, які сумлінно працювали на полі. Послухали розповіді Дорошенка Михайла Стефановича та Подзол Галини Костянтинівни, які були свідками війни, переглянули презентації «Спогади ветеранів Другої Світової війни».

          Учні школи зібрали давні речі, які були в щоденному користуванні в жителів села: гребінка, мірка, якою міряли зерно, рубель, качалка, одяг, вишиті рушники та розповіли про їх призначення в побуті.

        На святі лунали пісні у виконанні учнів 6 класу «Колискова майбуття», Кобець Денис та Чабан Артем заспівали пісню «Єдина Україна», Папікян Аванес виконав пісню «Дари добро». Вишняков Олександр та Бардюков Євген читали гуморески «Не спіши поперед батька», «Нинішні дівчата».

      Учні Любимівської школи вітали земляків поетичними рядками та музичними композиціями, які присвячувались Україні та рідному краю.


Європейський тиждень молоді

         Курс на європейську інтеграцію України та розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів є одними з головних пріоритетів державної політики України.

             «Європейський тиждень молоді» - нова політична ініціатива Європейської комісії Ради Європи, який спрямований на відзначення та пропагування молодіжної діяльності шляхом проведення заходів у всіх країнах та надання молодим людям захоплюючу можливість долучитися до політики Європейського Союзу, обмінюючись думками та дізнавшись про можливості, які їм надають європейські програми.

                В Любимівській загальноосвітній школі у рамках відзначення Європейського тижня молоді з учнями 4 класу (класний керівник Гринцевич Олена Вікторівна) було проведено виховну годину «Ми – жителі Європи». На якій було обговорено питання щодо вступу України до європейської спільноти. Учні висловлювали свої думки, щодо місця України в Європі та необхідності співпраці із західними сусідами.

               Серед старшокласників (класні керівники - Бардадим Наталія Миколаївна, Николина Олена Петрівна) було проведено бліц-опитування: «Демократія – це…» Відповіді старшокласників були різносторонніми та обдуманими.

         Серед учнів 5-6 класів (класні керівники - Загорський Олег Антонович та Железняк Валентина Миколаївна) була проведена гра-вікторина «Відкриваємо для себе Європу: розвиток місцевої демократії». Діти були активними гравцями. Гра проходила в атмосфері доброзичливості, командної підтримки. Після підбиття підсумків, виявилося, що перемогла дружба та європейські цінності.

          Демократія є загальною європейською цінністю і повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії. Активна просвіта молодих громадян щодо сучасних європейських інструментів та механізмів сприяння місцевій і регіональній демократії має перетворити їх на палких прихильників процесу євроінтеграції.


33-й річниці Чорнобильської катастрофи присвячується…

          26 квітня 1986 року. Ця дата навіки записана в історію людства чорними буквами. Це трагедія, з якою не зрівняється жодна відома до цих пір катастрофа.

      З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії та з метою охарактеризувати причини та наслідки Чорнобильської катастрофи для України, порівняти територію України до і після радіоактивного забруднення; формувати вміння працювати з історичними джерелами та відеоматеріалами, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; виховувати зацікавленість до історії України та вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів катастрофи у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 7 класу вчителем Николиною Оленою Петрівною було проведено практичне заняття «Чорнобильська катастрофа та її наслідки». Під час заходу звучали пісні про Чорнобиль, вірші Ліни Костенко та інших поетів про катастрофу, захід супроводжувався переглядом презентації «Чорнобиль: дні випробувань».

       Для того щоб з’ясувати причини і наслідки цієї аварії діти опрацювали історичні джерела, склали пам’ятку «Правила поводження у забрудненому середовищі», створили каталог рослин, які допомагають виводити радіацію з організму людей, підготували повідомлення «Зона відчуження сьогодні».

         Під час заходу присутні вшанували пам’ять перших героїв-пожежних, життя яких обірвалося у полум'ї зруйнованого реактора: усіх, хто пожертвував собою, захистивши світ від смертельної радіації; постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

          Минуло 33 роки, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто народився далеко від покривдженої землі. Захід закінчився словами:

            Хай стане мир міцніший у стократ,

            Хай над землею чисте небо буде.

            Чорнобиль – попередження набат,

            Його уроків людство не забуде!


Я маю право

         Усі ми неодноразово чули вислів «Діти – наше майбутнє», проте часто-густо навіть не задумуємося, що саме ці слова означають те, що потрібно зробити, аби виростити з малих бешкетників свідомих громадян. Найперше, що можна і потрібно зробити – це ознайомити дітей з їх правами та можливостями захисту цих прав.

         Протягом останніх кількох років наша держава активізувала сили у напрямі правопросвітництва серед наймолодших членів нашого суспільства. Уже систематично по всій Україні для дітей дитсадках та школах проводять заняття, де розповідають дітям про їхні права.

      З метою ознайомлення учнів з їхніми правами для найменших здобувачів освіти в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вчителем початкових класів Мартиненко Альоною Сергіївною було проведено виховний захід «Я маю право».

        Учні 1 класу із задоволенням знайомились із правами, на які вони заслуговують. В ігровій формі, через казку було викладено інформацію для кожної крихітної душі. Були використані доступні форми роботи, щоб донести учням, що всі люди на землі різні, вони бувають різної зовнішності, відрізняються кольором шкіри, волосся, кольором очей, зростом чи ходою. На землі немає двох однакових людей. Але у всіх людей однакові права, котрі називаються правами людини.

        Діти, які знають свої права і готові їх відстоювати, виростуть з цінностями правової держави, в якій право кожного надійно захищене. Адже ми з вами є громадянами нашої країни і ми на це заслуговуємо!


Я громадянин України

         Посвята в повноправні громадяни нашої держави – це урочистий і хвилюючий день у житті кожної молодої людини, адже отримання паспорта - своєрідна сходинка у доросле майбутнє.

          З метою виховання громадянина, патріота країни, любові, гордості і поваги до України, популяризації паспорта громадянина України у формі ID-картки, розширення знань дітей про історію паспорта у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів класним керівником 8 класу Николиною Оленою Петрівною проведено свято «Я громадянин України».

           Із нагоди цієї події до школи завітали завідувач Іванівського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області Сисоєва Світлана Василівна, сільський голова села Любимівка Николин Зіновій Степанович.

         У ході свята відбулося урочисте вручення паспортів громадянина України в формі ID-картки учням, яким виповнилося 14 років. Цього дня паспорти громадян України отримали 5 учнів: Коваленко Вікторія, Мацко Марина, Папікян Аванес, Рюміна Олена, Труфін Олексій.

       Про важливість цього урочистого моменту говорила у своєму вітальному слові Сисоєва Світлана Василівна, зазначивши, що сьогодні юнаки та дівчата отримали документ, який є символом їх приналежності до великої, потужної європейської країни, побажала міцного здоров’я, щастя, віри, благополуччя та бути гідними високого звання - громадянина України. Закликала пам’ятати про те, що разом з правами вони отримали і обов’язки. Учасники заходу дізналися про історію виникнення та еволюцію розвитку паспорту.

         Учнів, які отримали паспорти, привітали учні четвертого класу. Від батьків з вітальним словом виступив Рюмін Володимир Вікторович.

       Дякуючи всім присутнім за привітання та побажання юні громадяни країни сказали: «Ми добре розуміємо, в який непростий, але цікавий час для нашої України ми стали її громадянами. Ми розуміємо і те, що від нашого покоління залежить відродження України, її майбутнє. Приймаючи на себе почесне звання громадянина України, ми обіцяємо, що своїм навчанням у школі, своєю працею і своїми ділами будемо зміцнювати авторитет і добре ім’я нашої школи, нашого села, а разом з тим і нашої Батьківщини».

        Свято становлення громадянської зрілості назавжди залишиться у пам’яті та буде спонукати до великих звершень в ім’я рідної Вітчизни.


Спортивно-масовий захід

        21 березня в Любимівській загальноосвітній школі проводився спортивно-масовий захід серед школярів «Cool Games 2019» . В змаганнях приймали участь учні 2 вікового дивізіону.

            Учні змагались в таких естафетах: «Гулівер», «Переправа», «Ткач», «Біатлон», «Баранець», «Дід Мазай і зайці», «Коти горошку».

               Діти отримали задоволення від змагань . Вони проявили свої вміння та фізичні навички.

               Переможці цих змагань будуть приймати участь в районних змаганнях.


Зустріч з спеціалістом Центру зайнятості

        13 березня 2019 року в школі з метою професійної орієнтації учнівської молоді відбулася зустріч з спеціалістом з профорієнтації Іванівської районної філії Херсонського обласного Центру зайнятості Васильєвою Оленою Миколаївною.

          Олена Миколаївна ознайомила учнів 8-9 класів з ситуацією на ринку праці України, охарактеризувала найбільш затребувані професії, відповіла на запитання учнів та презентувала професії «Водій автотранспортних засобів» та «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».


Свято 8 Березня

        Прийшла весна! Нарешті сонячна погода пробудила від депресивного сну нашу землю, заклопотаних щоденними справами людей і їхні душі!

           А разом із нею – найпрекрасніше свято 8 Березня, символ весни, кохання і берегині роду.

      Багато прекрасних слів сказано про жінку-матір, багато співано, багато написано, але ніколи не скінчаться добрі слова, добрі пісні та добрі справи задля неї.

          Так, 7 березня у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося справжнє дійство. Адже у цей день вітали усіх жінок з їхнім святом – Днем 8 Березня. І цей день приніс багато радості, тепла, посмішок та просто гарного настрою.

       Молодші школярі 1-3 класів (класні керівники: Мартиненко Альона Сергіївна, Подзолкова Галина Петрівна, Кобець Ірина Володимирівна) радо чекали на свято своїх мам, бабусь та сестричок у актовій залі. Святковий концерт, слова-вітання, вірші, пісні та танцювальні постановки радували глядачів.

            В кінці святкової програми діти вручили подарунки, які виготовили своїми руками.

           Знайте наші дорогенькі бабусі і неньки - ви нам потрібні завжди, ми постійно потребуємо вашої любові і допомоги.

           Отож, будьте завжди як Весна: ніжні, милі, ласкаві, а головне - здорові.


Здрастуй, Слово, Українська Мово,

Здрастуй, на межі тисячоліть!

      Мова кожного народу то його код до пізнання істини, гармонійне поєднання минулого, сучасного і майбутнього.

         21 лютого Україна разом з усім світом відзначає День рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь – якої країни ще більше відчуває свою приналежність до рідного народу, народності, нації. Рідне слово – ніжне, як дотик маминої руки, трепетне, як погляд закоханих, могутнє, як буревій.

          З нагоди цього свята 21 лютого 2019 року у Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 5-9 класів було проведено мовознавчий турнір «Здрастуй, Слово, Українська Мово!». Цей захід відкрив мудрість, красу рідного слова, невмирущий оптимізм гумору, музику слів чарівної української пісні.

        З привітальним словом виступили учні 5 класу. Звучить пісня «Рідна мова» на слова Григорія Вієру, музика Павла Дворського. Естафету підхопили учениці 9 класу: Білоус Тетяна, Гончарова Ольга, Поливода Ельвіна – пісня сучасної виконавиці Тіни Кароль «Україна – це ти». І ось запрошуємо до турніру наші команди: учні 7 класу «Знавці української мови» та 8 класу «Ми – патріоти». Завдання були різноманітні та цікаві: «Презентація команди», «Розминка», «Далі, далі, далі», «Редактор», «Школа юних літературознавців», «Запитання супернику» та багато інших.

      Ведеться запекла боротьба між юними мовознавцями. Оцінює роботу команд журі. Найскладніші запитання для капітанів команд – Кобця Дениса (7 клас), Рюміної Олени (8 клас).

     Життя швидкоплинне, тим більше день, зустріч, урок… Закінчується наш турнір. Нагороджуємо переможців: 1 місце команда «Знавці української мови», 2 місце команда «Ми - патріоти».

        Пам’ятайте, що мова наша українська – це золотий запал голосу душі народної, з якої виростаємо, яким живемо і завдяки якому маємо велике право іменуватися українським народом.


Афганістан – біль в душі моїй

       Війна в Афганістані – повномасштабна збройна агресія Радянського Союзу проти суверенного Афганістану під приводом боротьби з терористами у якій брали участь урядові війська Афганістану і Радянського Союзу. Розпочалась у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна і його оточення та введенням у країну «обмеженого контингенту» Радянської Армії. Війна тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок цієї війни загинуло близько 1,5 млн. осіб або 10% з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати становили близько 15 тисяч військовослужбовців.

            З метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, поваги до людей, які пройшли афганську війну, в Любимівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 14 лютого 2019 року був проведений виховний захід «Афганістан – біль в душі моїй».

         На заході були присутні учні 8-го та 9-го класів. Ведучі Коваленко Вікторія і Мацко Марина, разом з вчителем Рюміним Володимиром Вікторовичем розповіли про афганську війну, згадали імена учасників цієї війни.

       Учні переглянули документальний фільм «Героям афганської війни присвячується», який навчає підтримувати добру славу і честь в країни в якій ми живемо.


Охорона праці очима дітей

       У січні 2018 року учні Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який присвячений Дню охорони праці в Україні. Цю дату учні школи вже традиційно відзначають щорічно.

            Головною метою конкурсу є привернення уваги учнів школи до питань охорони праці, формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя.

           Вчителі школи акцентували увагу дітей як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках. Наголосили на важливості формування високої культури праці та оцінки ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих.

          Конкурсні роботи висвітлюють тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечне ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському та лісовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

            Учні школи залюбки прийняли участь в цьому конкурсі, з відповідальністю поставилися до нього.


Чоловіки проти раку

          За даними ВООЗ існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей. Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку.

          У всьому світі жінки найчастіше помирають від раку грудей, легенів, шлунку, прямої кишки і шийки матки.

           З метою підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації, вчасного виявлення та лікування цього захворювання учні Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом з вчителем Кобець Іриною Володимирівною, прийняли участь у проекті благодійного фонду «Квітна» «Чоловіки проти раку: відведи маму, сходи з дружиною, розкажи сестрі».

        Учні створили стенд з інформаційними матеріалами, розповсюджували листівки з соціальною рекламою в громадських місцях села Любимівка, закликали жителів до щорічного медичного обстеження та своєчасного лікування.

        Сподіваємось, що ці кроки допоможуть у майбутньому врятувати життя жінкам.


         Районні змагання з міні-футболу

          На базі Агайманської ЗОШ І-ІІІ ступенів 7 листопада 2018 року учні нашої школи взяли участь в районних змаганнях з міні-футболу. Команда нашої школи, у складі Вишнякова Олександра, Кобця Дениса, Чабана Артема, Маняка Олега, Сенеги Антона, Романенко Карила, Черниша Сергія та Тутова Дмитра, виборола І місце. Крім того, Маняк Олег був відзначений грамотою як кращий бомбардир змагань, а Вишняков Олексанр - кращий гравець.

               Вітаємо нашу команду з перемогою!


Конкурс майстрів художнього читання

          30 жовтня в смт. Іванівка відбувся районний конкурс майстрів художнього читання "Наша земля - Україна. Нашу школу представляв учень 5 класу Куртасанов Артур, який отримав ІІІ місце.

             Вітаємо нашого учня!